Google Haritalar, 5 yıl sonra iOS için beklenen özelliğe kavuşuyor!

Google’ın navigasyon uygulaması Google Haritalar, Android‘e beş yıl önce getirdiği özelliği artık iOS‘a da ekliyor. Hem uygulama üzerinde hem de CarPlay’de çalışacak olan o özellik, araç ile seyir halinde olanların epey işine yarayacak.

Google Haritalar, iOS sürümüne hız göstergesi ve hız sınırları özelliğini getiriyor!

Google Haritalar sade kullanımı, trafik bilgisi ve doğru yapısı nedeniyle sadece Android değil iOS kullanıcılarının da göz bebeği. Ancak Google görünüşe göre Android ve iOS tarafını dengede tutmuyor. Beş yıl önce hız göstergesi ve hız sınırları özelliğini Android sürümüne ekleyen şirket, aradan geçen uzun sürenin ardından bu özelliği iOS sürümüne de ekledi.

Bir araçta seyir ederken kaç kilometre/saat hızla gittiğinizi gösteren bu özellik Android sürümünde yıllardır var. Bununla birlikte gittiğiniz yolun hız sınırını da size bildiren Google Haritalar, artık hem uygulamada hem de CarPlay’de bu bilgileri iOS kullanıcılarına sunacak.

Bu özelliği aktif etmek için uygulamanın Ayarlar sekmesine girdikten sonra Navigasyon sekmesini bulup, burada Sürüş seçenekleri kısmına girmeniz gerekiyor. Özelliği aktif ettikten sonra artık hızınızı telefonunuzun ekranında görebilir, buluduğunuz yolun hız sınırlarına erişebilirsiniz. Tabi bu rakamların tam anlamıyla gerçeği yansıtmadığını da bildiren şirket, her zaman aracınızın göstergesindeki hıza dikkat etmenizi öneriyor.

Google’ın böyle bir özelliği iOS kullanıcılarına 2024 yılında sunması pek adil olmasa da artık Apple tutkunları da Google Haritalar üzerinden hız sınırları ve hız göstergesi özelliğine sahip. Siz bu güncellemeyi nasıl buldunuz? Fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir