MasterChef’te Sena’nın hikayesi yürekleri dağladı! “Annemi ben ölü buldum”

Yeni sezona başlayan MasterChef izleyicileri ekranlara kilitlemeye devam ediyor. Mersin’den gelen Sena izleyicileri gözyaşlarına boğdu. Sena yemeğini bitirdiğinde ise büyük bir şok yaşadı. Somonun narenciye sosunu arabada unuttuğunu son anda fark eden Sena gözyaşlarına hakim olamadı. Yemeği ise maalesef yarım kaldı. İşte Masterchef’te merak edilen o detaylar… 

“ANNEMİ BEN ÖLÜ BULDUM”

Sena “Beraber uyuyorduk öldüğünde. Annemi ben ölü buldum. Kimse yoktu yanımda ablam, babam yoktu şehir dışındalardı. Sabah yumurta haşlamak için uyanmıştım, kahvaltı hazırlayacaktım. Haşlanmış yumurtayı çok severdi annem. Kalktığımda yüzü kapalıydı. Hiç o şekilde düşünmedim, daha sonra yüzünü açtığımda öldüğünü fark ettim. 9 yaşında bir çocuksunuz annenizin öldüğünü biliyorsunuz ama öldü diyemiyorsunuz. Bir şey oldu kurtaralım diyorsunuz. Yani bu benim için çok travmatik bir süreçti. Çok zor atlattım iyi ki ablam yanımdaydı. Babam da annemle beraber zaten öldü. Bu hayatta bu zamana kolay gelmedik. Tırnaklarımızla kazıya kazıya geldik. Ellerim nasır tuttu tahta kaşık kullanmaktan. Çırpma teli ile bir şeyler çırpmaktan. Zor süreçlerden geçtik yani ve en çok da annemin için kızıyla gurur duymasını istiyorum. Ve onu başaracağım şefim” dedi.

Somer Şef: Babam öldü derken ruhsal olarak diyorsun galiba?

Sena: Evet ruhsal olarak öldü şefim evlendi çünkü, evlendikten sonra üvey annem vardı. Ve biz evden ayrılmak durumunda kaldık. Çok ağır sıkıntılar sorunlar yaşadık. Hiçbir şey hayal ettiğimiz gibi olmadı bu hayatta. Ama ben hep hayal ettiğimiz gibi çiziyorum bu hayatı.

Somer Şef: Buna rağmen son derece mutlu ve hayata bağlı gözüküyorsun. Hiçbir şey anlatmasan kimse anlamaz.

Sena: Şefim hiçbir şey geçmiyor hayatta hepimiz zorlu şeyler yaşıyoruz ama önemli olan bunun üstesinden gelebilmek. Ben kendime inandım güvendiğim için o yüzden sizlere bu gülen enerjimi yansıtmak istiyorum sadece.

Somer Şef: Ama maalesef çok istesem de sana bu konuda bir şans vermek istesem de duruşuna çok büyük saygı duysam da tabağına aynı saygıyı duymam mümkün değil. O yüzden ben maalesef hayır diyorum.

Danilo Şef: Bence binlerce kişi arasından bu aşamaya gelebilmek da büyük bir başarı. Sanki o tünel ucunda bir ışık vardı yani. Ben evet diyorum.

Mehmet Şef: Ablan ve eşini de buraya çağırabilir miyiz? Kardeşiniz anlattı çok zor dönemlerden geçmişsiniz. Çok şükür ki bazı şeyler düzelmiş ve yoluna girmiş. Sena da buraya kadar geldi. Evet gelelim tabağa; yemeğin ana unsurlarından bir tanesini koymayı unuttun tabağa. Tüm bunları göz önüne aldığımızda maalesef bazen vicdan devre dışı kalıyor. Ben de hayır diyorum. Ama biz seni seneye ön elemesiz direkt buraya alalım öünkü gerçekten çok istekliydin. Koştun çabaladın elinden geleni yaptın ama maalesef yemeğin yarısı yok.

Alınacak çok ders var. Düştüğün yerden hep güçlü kalkmasını bilmişsin. Şimdi de önünde uzun bir dönem var ve seneye 3 evetle turu geçmen lazım. Mersin’e selamlar, görüşmek üzere…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir